Amerika’ya Tedavi İçin Gitmeden Önce İkinci Görüş Almak

doktor oneri

Amerikada tedavi

Sağlık alanında Amerika tartışmasız bir liderliğe sahiptir. Gerek araştırma harcamalarına ayırdığı bütçenin büyüklüğü, gerekse tıp merkezlerinin hekimlere sunduğu imkanlar bu konumunu elde etmesine yardımcı olmaktadır. Bu yazımda size Amerikada tedavi ve teşhis konusunda bilgiler vermeye çalışacağım. Özellikle vurgulamak istediğim husus ise yazımın tıbbi içerikli değil, süreç hakkında bilgilendirici olduğudur.

Doktor ve hastanelerimizin ulaştığı kalite sonucunda artık birçok rahatsızlığın tedavisi ülkemizde yapılabilmektedir. Ancak bazı durumlarda çeşitli sebeplerle hasta tedavi için Amerika’ya gitmek isteyebilir. Bu karar verildiği anda Amerika’ya gitmek yerine Amerika’da belirli hastanelerin uyguladığı teşhis hizmetinden faydalanmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Böylece gerek zaman, gerekse maddi kayıpların önüne geçilmiş olur.

Amerikada teşhis diye geçen bu uygulama şu şekilde işlemektedir. Türkiye’de doktorunuzun tedavi sürecinizle ilgili raporu ve yapılmış olan tüm tahlilleriniz Amerika’da sizin hastalığınız konusunda önde gelen tıp merkezlerine iletilir. Örneğin Amerikada kanser tedavisinde MD Anderson Kanser merkezi önde gelmektedir. Burada gönderilen tüm bilgiler alanında uzman olan doktorlar ekibi tarafından değerlendirildikten sonra size yazılı olarak tedavi süreci hakkında bilgi gönderilir.

Bu bilgi de Türkiye’de konulan teşhis, uygulanan tedavi hakkındaki düşüncelerine ek olarak eğer gerekirse farklı bir tedavi uygulanıp uygulanmayacağı da yer almaktadır. Şayet kendi tıp merkezlerinde farklı bir tedavi uygulanmakta ise bunun hakkında da size bilgi verilir. Bu uygulamanın en büyük avantajı siz Türkiye’deki evinizden çıkmadan Amerika’da ki tıp merkezinden hastalığınızla ilgili ikinci bir görüş almanızdır. Bunun özellikle ekonomik açıdan ne kadar büyük bir kazanç olduğu elbette tartışılamaz. Çoğu kez Amerika’dan gelen ikinci görüş raporu size Türkiye’de uygulanmakta olan tedaviyi teyit eder nitelikte olacağı için burada kalarak zaman ve maddi açıdan kayba uğramadan şifa bulma imkanınızda olur.

Bazı durumlarda ise Amerika’da henüz uygulanma aşamasında olan öncü tedavi yöntemleri olabilir. Bu tedavi yöntemleri eğer sadece belirli bir merkezde uygulanıyorsa o takdirde Amerika’ya tedavi amaçlı gitmeniz gerekecektir. Ancak önceden ikinci görüş/teşhis hizmeti aldığınızda gerek uygulanacak olan bu tedavinin içeriği, gerek maliyeti, gerekse nerede sunulduğu hakkında bilgi sahibi olursunuz. Böylece en kısa zamanda sizin için çok değerli olan zamanınızı kaybetmeden tedavinize başlama imkanınız olacaktır.

Sonuç olarak hangi rahatsızlığa sahip olursanız olun ön araştırma yapmadan, doğru tıp merkezlerinden ikinci görüş/teşhis hizmeti almadan Amerika’ya tedavi amaçlı gitmemenizi öneririm. Aksi takdirde büyük harcamalar yaptıktan ve belirli bir zaman harcadıktan sonra size uygulanacak olan tedavinin Türkiye’deki tedavinizle aynı olduğu sürprizi ile karşılaşma riskiniz bulunmaktadır.

[author image=”https://saglikdanisma.net/wp-content/uploads/2014/02/Şevki-Akaydın-Resim.jpg” ]Şevki Akaydın Yeni Bir Hayat Yurtdışı Sağlık Merkezi’nin kurucusudur. Yeni Bir Hayat Amerika’da doğum, taşıyıcı annelik, sperm ve yumurta donasyonu, teşhis ve tedavi alanları başta olmak üzere bir dizi sağlık organizasyonu hizmetini Türkiye ve Amerika’daki ofisleri aracılığıyla sunmaktadır. www.yenibirhayat.com.tr [/author]YeniBirHayat hakkında 4 makale
Yeni Bir Hayat Türkiye'nin ilk ve tek yurtdışı yaşam, sağlık ve eğitim merkezidir. İstanbul genel merkezimiz olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı ofislerimiz aracılığıyla uluslararası kadrolarımızın sunduğu güvenilir ve uzman hizmet anlayışını benimseyen güçlü bir ekibiz. Amerika’da doğum hizmetimiz bebeğinize Amerikan vatandaşlığı ve ayrıcalıklı bir gelecek hediye etmenizi sağlıyor. Size özel doğum paketimizle her detayı biz sizin için planlıyoruz, size sadece huzur içinde bebeğinizi beklemek kalıyor. Yeni Bir Hayat yurtdışı sağlık hizmetimiz Amerika’da alanında önde gelen tıp merkezlerinden hastalığınız ile ilgili ikinci görüş almanızı sağlıyor ve tedavinizi Amerika’nın en iyi hastanelerinde konusunda uzman doktorlar gözetiminde gerçekleştirerek sağlığınıza kavuşmanıza yardımcı oluyoruz. Amerika’da taşıyıcı anne ve donasyon hizmetlerimiz ile bebek hasretinizi sonlandırarak, çocuk sahibi olma hayallerinizi beraberce gerçeğe dönüştürüyoruz. Bu alanda dünyanın en sıkı yasal denetlemelerinin olduğu, taşıyıcı anne ve donör seçiminde üstün kriterlerin uygulandığı Amerika’da seçkin merkezlerle çalışmaktayız. Her adımda çalışma prensibimiz; sizin hedef ve beklentilerinize en uygun ve en doğru hizmeti kendi deneyimlerimiz ve uzmanlığımızla size sunmaktır. Eğer farklı bir gelecek hayal ediyorsanız doğru adresiniz Yeni Bir Hayat’tır.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.