Amerika’da Doğum Süreci

Amerika doğum

Amerika’da Doğum Süreci ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Tüm dünyadan yılda ortalama 5,000 civarında ailenin Amerika’da doğum için bu ülkeye gittiği tahmin ediliyor. Türkiye’de son yıllarda trend haline gelen Amerikada doğum artık her kesimden aile tarafından tercih ediliyor.

Bunun ise birçok sebebi bulunuyor. İlk akla gelen neden elbette Amerika’da doğan her bebeğin hemen Amerikan pasaportu sahibi olması. Böylece dilediği zaman bu ülke de yaşayabilir, çalışabilir veya eğitim için gidebilir. Burada özellikle vurgulamak istediğim husus Amerika ile Türkiye arasında çifte vatandaşlık anlaşması olduğu. Bu sebepten Amerikada doğum yapmak bebeğinizin Türk vatandaşlığı almasına engel olmuyor. Tıpkı yurtdışında çalışan ve yaşayan milyonlarca Türk gibi bebeğiniz de iki ülke vatandaşı oluyor.

Ailelerin doğum yapmak için Amerika’yı tercih etmelerinin ikinci önemli sebebi ise çocuklarına ileride Amerika’da ekonomik koşullarda eğitim verdirebilmek. Zira Türk ve diğer ülke öğrencileri Amerika’da lise veya üniversite eğitimi görmek isterlerse çok yüksek ücretler ödemek durumunda kalıyorlar. Oysa orada dünyaya gelen bir bebek lise öğrenimini ücretsiz, üniversite öğrenimini ise diğer Amerikalı öğrenciler gibi cuzi ücretler ödeyerek yapabiliyor. Amerikada doğumun avantajları sadece bunlarla da sınırlı değil. Çocuklar Türkiye’de kolej sınavlarına girmeden belirli özel okullarda öğrenim görebiliyorlar. Ayrıca üniversite sınavlarına da yabancı öğrenci sınavı ile giriyorlar. Bu sınav genel üniversite sınavına göre çok daha kolay.

Amerikada doğum ücretleri ise seçeceğiniz doktor, hastane ve eyalate göre değişiklik gösteriyor. Konaklama, uçak biletleri ve doğum paketi ile birlikte ortalama maliyetler $24,000 ve üzerine geliyor. Bu alanda hizmet sunan çok sayıda kişi ve firmalar var. Amerika doğum diye araştırma yaptığınızda Google’da karşınıza onlarca farklı web sitesi çıkıyor. Bunlardan bir kısmı sadece bir web sitesi aracılığı ile varlık gösteriyor. Eğer sizde Amerika’da doğum düşünüyorsanız bu konuda hizmet alacağınız firmayı çok dikkatli seçmelisiniz. Çünkü yabancısı olduğunuz bir ülke de, alışık olmadığınız bir sağlık sisteminde doğum yaparak, bebeğinizin vatandaşlık işlemlerini tamamlayıp Türkiye’de dönmek ciddi bir uzmanlık ve planlama gerektiriyor. Gerekli özeni göstermeden karar verip giden ve mağdur olan bir çok aile bulunuyor.

Öncelikle görüştüğünüz kişi veya firmanın web sitesi size alacağınız hizmetin kalitesi hakkında ilk ipuçlarını verecektir. Detaylı bilgilerin yer almadığı, baştan savma yapılan, yazım ve imla hataları içeren bir web sitesi aracılığı ile hizmetlerini duyuran firmadan alacağınız hizmetin kalitesi de benzer düzeyde olacaktır.

Amerika’da doğuma artan ilgi nedeniyle birçok kişi web sitesi ve telefon numarası aracılığı ile müşteri bulma arayışında. Amerika’da yaşayan ve evlerinden bu işi yapmaya çalışan kişiler dahi var. Eğer bilgi aldığınız site de daimi bir adres yoksa, Türkiye’de ofisleri bulunmuyorsa ya da sadece cep telefonu numarası yer alıyorsa yine temkinli olmalısınız. Zira işler yolunda gitmediğinde karşınızda muhatap alacağınız bir kurum olmayacaktır.

Türkiye ve Amerika’da ayrı ayrı ofis ve ekipleri olan çok az sayıda kuruluş bulunmaktadır. Bu firmalarla yapacağınız görüşme de aklınıza gelebilecek her soruyu sorun. Size sunulan fiyatın dışında ekstra doğabilecek maliyetlerin neler olduğu, orada sizinle kimin ilgileneceği, yılda kaç doğuma yardımcı oldukları gibi sorulara alacağınız cevaplar onların bu konuya olan hakimiyetlerini gösterir.

Son olarak mutlaka daha önce onlarla doğum yapmış ailelerle görüşmek istediğinizi belirtin. Böylece güzel bir düşünce ile başlayan Amerika’da doğum planlarınız yine güzel bir şekilde sonlanır.

[author image=”https://saglikdanisma.net/wp-content/uploads/2014/02/Şevki-Akaydın-Resim.jpg” ]Şevki Akaydın Yeni Bir Hayat Yurtdışı Sağlık Merkezi’nin kurucusudur. Yeni Bir Hayat Amerika’da doğum, taşıyıcı annelik, sperm ve yumurta donasyonu, teşhis ve tedavi alanları başta olmak üzere bir dizi sağlık organizasyonu hizmetini Türkiye ve Amerika’daki ofisleri aracılığıyla sunmaktadır. www.yenibirhayat.com.tr [/author]

YeniBirHayat hakkında 4 makale
Yeni Bir Hayat Türkiye'nin ilk ve tek yurtdışı yaşam, sağlık ve eğitim merkezidir. İstanbul genel merkezimiz olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı ofislerimiz aracılığıyla uluslararası kadrolarımızın sunduğu güvenilir ve uzman hizmet anlayışını benimseyen güçlü bir ekibiz. Amerika’da doğum hizmetimiz bebeğinize Amerikan vatandaşlığı ve ayrıcalıklı bir gelecek hediye etmenizi sağlıyor. Size özel doğum paketimizle her detayı biz sizin için planlıyoruz, size sadece huzur içinde bebeğinizi beklemek kalıyor. Yeni Bir Hayat yurtdışı sağlık hizmetimiz Amerika’da alanında önde gelen tıp merkezlerinden hastalığınız ile ilgili ikinci görüş almanızı sağlıyor ve tedavinizi Amerika’nın en iyi hastanelerinde konusunda uzman doktorlar gözetiminde gerçekleştirerek sağlığınıza kavuşmanıza yardımcı oluyoruz. Amerika’da taşıyıcı anne ve donasyon hizmetlerimiz ile bebek hasretinizi sonlandırarak, çocuk sahibi olma hayallerinizi beraberce gerçeğe dönüştürüyoruz. Bu alanda dünyanın en sıkı yasal denetlemelerinin olduğu, taşıyıcı anne ve donör seçiminde üstün kriterlerin uygulandığı Amerika’da seçkin merkezlerle çalışmaktayız. Her adımda çalışma prensibimiz; sizin hedef ve beklentilerinize en uygun ve en doğru hizmeti kendi deneyimlerimiz ve uzmanlığımızla size sunmaktır. Eğer farklı bir gelecek hayal ediyorsanız doğru adresiniz Yeni Bir Hayat’tır.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.