Beliniz için 10 altın kural !

doktor oneri

Bel fıtığında nasıl bir ameliyat uygulanmalı?
Bel fıtığında en çok merak edilen ve hastalar tarafından doktora sorulan sorulardan biride nasıl bir operasyon yapılacağıdır. Temelde esas olan hastanın bu ameliyattan en yüksek düzeyde faydalanmasını sağlayacak olan yöntemi seçip onu uygulamaktır. Bu da hastanın muayene bulguları, filmlerinin değerlendirilmesi sonucu oluşacak karara göre yapılmalıdır. Uygulanacak teknik hastanın şikayetlerinin ortadan kaldırmada yetersiz kalmamalı, tekrar yeni bir cerrahi müdahaleye gerek bırakmayacak tarzda olmalıdır. Başarı oranı düşük teknik yöntemler mevcut kalınmadıkça uygulanmamalıdır.

Şu an dünyada en ileri düzeydeki merkezlerde de uygulanan ve altın standart olarak isimlendirilebilecek teknik mikroskop ile yapılan mikrodisektomi  amelityatı diyebiliriz.

10 ALTIN  KURAL

  1. Belinizi dengeli pozisyonda  tutunuz
  2. Hareketlerinizi  önceden planlayın
  3. Gerekirse yardım isteyin.
  4. Uzun süre aynı pozisyonda kalmayın
  5. Ayakta dururken ve birşey kaldırıken geniş alan kullanın.
  6. Belinizin değil, ayaklarınızın etrafında dönün.
  7. Yük kaldırırken ve günlük işlerinizde karın kaslarınızı gergin tutun.
  8. Birşey kaldırırken ve taşırken cisimleri kendinize yakın tutun.
  9. Belinizle değil, bacaklarınızla kaldırın.
  10. Kuşkuya düşerseniz doktorunuza danışın.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.