SORU SORÜcretsiz Online Sağlık Danışma ve Bilgilendirme

Zayıflatan Sağlıklı Taze Ürünler ?

Sağlıklı beslenme için gıda maddelerinin seçimi, yapmayı kararlaştırdığınız değişikliğin başarıya ulaşmasında önemli bir etkendir. İnsan yapısını olumsuz yönde etkileyen ve hüzün dolu “yasak” kelimesini kullanmaktansa, daha yapıcı bir nitelik taşıyan “yerine” kelimesini kullanacağız.

Örneğin: “Ördek almak istiyorum ama çok yağlı. Bunu asla yememeliyim” demek yerine, “Fırında pişirilmiş piliç çok lezzetli oluyor, üstelik çocuklar da çok seviyorlar” diyeceğiz.

Salıklı zayıflama ve diyet için aşağıdaki ürün ve gıdaları tercih ediniz, devamı daha detaylı olarak sebze, meyva ve etlerin ne derece pişirilip yenmesi gerektiği anlatılacaktır.

Tüm sebzeleri yiyebilirsiniz, ancak bir şartla: Sebzeler taze olmalı ve daha sonra açıklayacağımız gibi az pişirilmeli. Sebzeler arasında bir tek patates tüketimine dikkat etmekte yarar var. Bunu da hepimiz çok iyi biliyoruz.

Eğer hoşunuza gidiyorsa her gün mandalina, portakal, çilek veya kızılcık yiyebilirsiniz. (Daha sonraki bölümlerde bunların ne zaman yenileceğinden bahsedeceğiz.)

Bunun aksine;

Hiç şüphesiz böyle çok seçme olanağınız varken çok kısa bir süre içinde muzlan unutacaksınız. Zaten muzlar da pek hoşunuza gitmiyordu, değil mi?

Bu konuda seçme şansı tümüyle size kalmış.

Bunları rejim listenizin dışında bırakmamalısınız. Burada da önemli olan konu bunların nasıl pişirildiğidir.

Bütün balık çeşitlerini yiyebilirsiniz. Esasen balıklar tüm aileniz için de yararlıdır. Hatta ringa balığı ile sardalye bile yiyebilirsiniz.

Bu tür yiyecekler gençlerin beslenme şekli için çok önemli olarak kabul edilirken büyükler için pek de yararlı sayılmazlar. Bu yiyecekleri masanızda rastladığınız zaman yiyebilirsiniz tabii. Eğer peynir seven ailelerdenseniz bunlardan kaçınamazsınız. Bu durumda ne yapmanız gerektiğini daha sonra açıklayacağız.

Tek başınıza yemek yediğiniz zamanlar;

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.