Vajinal Estetik

Kadınlarda özellikle doğumdan sonra oluşan vajinal sorunlar evliliğe gölge düşürüyor. Estetik cerrahideki gelişmeler sayesinde vajinal deformasyonların giderilmesi konusunda çözümler artarken, Op. Dr. Ebru Zülfikaroğu ise çözüm için başvuran çiftlerde sevindirici sonuçlar aldıklarını dile getirdi.

Kadın cinselliği ve bu bölge ile ilgili sorunlar toplumumuz da çok rahat konuşulmasa da önemini inkar edemeyiz. Genel sorunların dışında ( doğuştan oluşan problemler), normal doğum yapan kadınların sık sık karşılaştıkları sorunların başında gelir. Buna bağlı olarak doğum kesisine (epizyotomi) ya da kontrolsüz doğuma bağlı vajina yapısında oluşan kalıcı bozukluk ve genişlemelere genital vajina estetiği kesin çözümdür.

Vajina estetiği operasyonlarına ihtiyaç duyulma nedeni

Bu arzu edilmeyen estetik problemler son yıllarda daha fazla sorun haline gelmiş ve çözümü için daha çok kadın başvurmaya başlamıştır. Çoğu kadın erken dönemde bu sorunu fark edip harekete geçiyor ve vajina estetiği operasyonları yaptırarak ilişkilerinin geri dönüşsüz yola girmesine engel oluyor. Türkiye’de son iki yılda başvuran hasta sayısında %50 artış olması bu gerçeğin rakamlara yansıması.

  • En çok uygulanan ameliyatlar; vajinaplasti ( vajen estetiği) , labioplati ( küçük dudak ufaltma) , kliteropeksi ( klistorisi ufaltma) ve kızlık zarı ( hymenoplasti) sayılabilir.

Genital bölgenin deformasyonları nasıl düzeltilir?

Vajina bölgesinde sarkan ve genişleyen dokuların tamamen çıkarılması ve gençleştirilmesine eşlik eden iç dudaklardaki sarkma ve fazla dokular eş zamanlı olarak yapılabiliyor Vaginoplasti adı da verilen bu operasyon ile vajen daraltılır, girişindeki görünüm bozukluğu düzeltilir. Ameliyathanede ve hastanın tercihi ve durumuna göre lokal anestezi ve sedasyon ile gerçekleştirilebilir. Ortalama 45 dakika süren bir operasyonla istenilen görüntü ve vajinal gençleştirme sağlanıyor. İyileşme hızlı olmakla birlikte 3-4 hafta cinsel ilişkiden uzak durmak gerekiyor.

Hastalarınızın operasyon sonrası ne zaman günlük aktivitelerine dönüyorlar?

İyileşme hızlı olmakla birlikte 3-4 hafta cinsel ilişkiden uzak durmak gerekiyor.

Operasyon sonrası hastalarınızın ve eşlerinin geri dönüşleri nasıl oluyor?

Oldukça başarılı. Öncelikle hastalarımızın kendine güveni eşinden aldığı olumlu tepkilerle daha da artıyor.

İnsanlar artık daha genç ve sağlıklı bir yaşam talep ediyor. Cinsel mutluluk ve özgüven insanlar için son derece önemli. Teknolojik gelişmeler de kişilere bu konforu sağlayabiliyor. Genital estetik operasyonlarda kadının bunu neden istediğini bilip eşinin de desteğini alması önemlidir. Kadınlar artık bu konuda kendilerini çok rahat ifade edip, operasyon kararı alabiliyorlar.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.