Akut Barsak İltihaplanması Tedavi ve Belirtileri ?

En sık virüsler olmak üzere, bakterilerin de yol açabileceği, birdenbire ortaya çıkan ve uzun sürmeyen, ishal, kusma ve karın ağrısı ile kendini gösteren barsak iltihabıdır. Özellikle yaz aylarında çok görülür.

Temizlik koşullarının iyi olmasına öncelikle çok dikkat edilmelidir. Her tuvaletten sonra eller mutlaka sabunla yıkanılmalıdır.

Kusma olmaması halinde, bol sıvı gıdalar, gerekirse eczanelerde satılan tuz – şeker karışımı tozlar, su ile karıştırılarak içilmelidir. Bu karışım, suyla beraber vücuttan kaybedilen elektrolitlerin de yerine konmasını sağlar.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.