Vaser Liposuction

Vaser Lipo yıllardır uygulanan Liposuction yöntemine yeni bir alternatif olarak adlandırılabilir. FDA onaylı bu yöntem vücutta diyet ve sporla atılamayan yağların yakılmasına yardımcı olan bir uygulamadır.

Bu uygulamada yağ alınacak bölge ve miktar tespit edilir. Yağların kolayca alınabilmesi için belirlenen bölgelere özel eritici bir sıvı enjekte edilir. Ardından vazer cihazının özel kanülleri deriden açılan küçük deliklerden bölgeye sokularak sıvılaşan yağlar çekilir.

Vaser Lipo’da yağlar küçük kanüller kullanılarak çok hafif basınçla çekildiği için çevre doku zarar görmez. Böylelikle iyileşme esnasında dalga şeklinde düzensizliklerin oluşması minimize edilir. Ödemlerin geçmesi  5 haftayı bulmaktadır. Ayrıca hastaya bir-üç hafta çok sıkı olmayan bir çorap veya korse giymesi tavsiye edilir.

Vaser Lipo hasta ve doktorun ortak kararı ile genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Bölge çokluğuna bağlı olarak operasyon süresi değişmektedir. Operasyon sonrası yapılan masaj ile iyileşme sürecini hızlandırmak mümkündür.

Vaser Lipo fazla kiloların depolandığı kalça, baldır, bacak önü ve arkası, diz ve bilek çevresi, bel, kollar ve sırt bölgelerine uygulanabilir.  Ayrıca ince kanülleri sayesinde çene, boyun gibi narin ve ince bölgelere de uygulama imkanı sağlamaktadır.

Vücutta var olan yağ hücresi sayısı bellidir. Şişmanlama olayı bu hücrelerin sayıca artması değil, hacimce genişlemesi ile oluşur. Vaser Lipo işlemi ile bölgede var olan yağ hücrelerinin belli bir kısmı alınır. Tekrar kilo alma durumunda kalan yağ hücreleri genişleyeceği için kilo alınsa bile aynı bölgede aynı oranda yeniden yağlanma olmayacağı gözlemlenmiştir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.