JİNTONG Elektrostatik sinir uyarıcı ( Tansiyon düzenleyici ) tıbbi bileklik

jitong tansiyon

20 yıl süren bilimsel çalışmalar meyvesini verdi

Milyonlarca tansiyon hastası tarafından merakla beklenen ve etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış  JİNTONG Elektrostatik sinir uyarıcı ( Tansiyon düzenleyici ) tıbbi bileklik, Sağlık bakanlığı tıbbi cihaz yönetmeliğine uygun olarak belgelendirilip tansiyon hastalarının kullanımına sunuldu.

Türkiye’nin ünlü doktorlarından Doçent Doktor Nuri Haksever  ve bizzat hastalarında  JİNTONG  Elektrostatik sinir uyarıcı cihazı   kullanarak  yüksek oranda başarılı sonuçlar elde eden  Uzm.Dr.Hakan Yalman gibi  önemli tıp uzmanları  yaptıkları açıklamalarda; ilaç içermeyen ve vucuda dışarıdan hiçbir şey enjekte etmeyen bu  özel tıbbi cihazın   kullanılmasıdurumunda, milyonlarca  tansiyon hastasının  yaşadığı Türkiye’de   büyük yararlar sağlayacağını ifade ediyorlar.

[toggle title=”Tansiyon Yüksekliği” state=”close” ]

Kalbin vücuda kanı dağıtmak için kullandığı güce tansiyon denir. Küçük tansiyon; kalbin kan akımı bittikten sonra damarlarda oluşan durgun basınca verilen isimdir, ikinci veya küçük tansiyon olarak ta bilinir. Sol kalbin kanı vücuda atarken kullandığı güç birinci veya büyük tansiyon olarak adlandırılır. Kan basıncının normalden yüksek olmasına da hipertansiyon denir.

Türkiye’deki tansiyon hastalarının oranı

Vücutta normal kan basıncı 120/80’in altı olarak kabul edilmektedir. Çeşitli çalışmalarda yapılan araştırmalarda Türkiye’de 30 yaşın üstünde insanların %12 ile 16’sında büyük tansiyonun 140, küçük tansiyonun 90mmHg’nın üzerinde olduğunu, daha ileri yaşlarda oranın arttığı, 50 yaşın üstündeki kimselerde her 4-5 kişiden birinde tansiyonun bu sınırların üzerinde olduğunu görülmektedir.

Tansiyon hastalığının belirtileri nelerdir ve kimlerde görülür?

Kişi düşük tansiyon hastası olduğundan şüphelenmesi için sık sık tekrar eden baş dönmeleri, bayılmalar, çok fazla terleme, mide bulantısı, sürekli yorgunluk ve halsizlik gibi şikâyetler dikkat çeker.

Yüksek tansiyon çoğu zaman belirti vermez. Bu nedenle özellikle ailesinde hipertansiyon hikayesi olan, 40 yaşın üstünde olan,şişmanlar (özellikle karında belirgin yağlanması olanlar), şeker hastaları,kronik bronşit hastaları, uyku apnesi olan kişilerin sık tansiyon kontrolü yapmaları önerilir.

[/toggle]

Tansiyonun düzenlenmesinde  yeni yöntem elektro akupunktur

Elektroakupunktur, tıp dünyasındaki yeni buluşlar arasında önemli bir yer tutmaya başladı.İnsanlarıtehdit eden ve kalp krizi, felç, körlük gibi birçok hastalığın tetikleyicisi olan yüksek tansiyon için tıpta alternatif yöntemler deneniyor. Sınır tanımayan gelişmeler, özellikle sebebi bilinemeyen tansiyon hastalarına umut oluyor. Tıpta büyük buluş olarak nitelendirilen elektro akupunktur yöntemi; bugün Tansiyon, sinir, migren, halsizlik, baş dönmesi  gibi ciddi rahatsızlıkların  kontrol altına alınmasında kullanılabiliyor.

Alman bilim adamlarının elektro akupunktur teknolojisini tıbbın hizmetine sunmasının ardından 20 yıl süren ciddi bilimsel çalışmalar ışığında geliştirilen ve tıpta önemli bir buluşolarak nitelendirilen JİNTONG Elektrostatik Sinir uyarıcı (Tansiyon düzenleyici) tıbbi cihaz, MMC Group tarafından Türkiye’ye getirilerek tansiyon hastalarının kullanımına sunuldu.

Geleneksel ve modern tıbbın ortak çalışması ile geliştirilen, Sağlık Bakanlığına kayıtlı  ve  Avrupa Birliği tam kalite güvence sistemi  standartlarında EEC   tıbbi cihaz belgesine sahip  JİNTONG Elektrostatik sinir uyarıcı özel cihaz , yüksek ya da düşük  tansiyonun dengelenmesine yardımcıolmakta  yeni ve etkili bir yöntem olarak kullanılmaya başlandı.

Kullanımı çok kolay

Herhangi bir kimsenin yardımına gerek kalmadan Her yaşta hastanın  evde, işte, yolda   kolayca kullanabileceği şekilde tasarlanan  JİNTONG  Elektrostatik sinir uyarıcı, sabah ve akşam 30’ar dakikalık 2 seans halinde sol bileğe takılarak kullanılıyor. Ayrıca başdönmesi,baş ağrısı,migren,kulak çınlaması,düzensiz kalp atışı gibi durumlarda da fayda sağladığı tesbit edilen Cihazın Türkiye distribütörü  MMC GROUP   yetkilileri;  bu özel cihaza isteyen herkesin kolayca ulaşabileceğini, cihazın    Sağlık Bakanlığı Türkiye  Tıbbi Cihazlar  Kurumu  yönetmeliğine uygun olarak belgelendirilip   ithal edilerek , tansiyon  hastalarının kullanımına sunulduğunu belirtiyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.