Hücre Yenileyen Meyveler Nelerdir ?

Hangi meyveler hücre sağlığı için önemlidir.

Uzmanlar, üzümün kabuğu, içeriği ve çekirdeğinin ortalama 20 civarında değişik antioksidan madde ihtiva ettiğini söylüyorlar. Böbreklerin çalışmasını uyarıp kalp atışını düzenler. Karaciğeri temizleyen siyah üzüm, kabukları ve çekirdekleriyle yenirse hücre yenileyicidir. Patlıcanın A vitamini, fosfor ve kendine has bazı esanslara sahiptir. Patlıcanın sinirleri teskin edip kalp çarpıntısını gidermeyi de sağlamaktadır.

Enginarın karaciğer ve kalbin en iyi dostu olduğunu ve kanı temizlediğini anlatan uzmanlar, enginarın yorgunluğu gidermeye yardımcı olduğunu ve vücuda dinçlik verdiğini söyledi.

Günlük olarak kadınların 1500– 1800 kalori, erkeklerde 2000–2400 kalori harcaması gerekmektedir. Yazın alınan enerji miktarı daha düşük olduğu için kilo vermenin çok daha kolay olmaktadır. Bu yüzden yapılan egzersizlere göre harcanan kalori miktarlarına dikkat edilmelidir.

Tırmanma sporunu yapanların saatte ortalama 370 kalori harcadığını belirterek, diğer sporlar hakkında da şu bilgilere dikkat çekiyorlar.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.