Defne Sabunu

doktor oneri

Doğal sabunlarla gelen güzellik: DEFNE SABUNU

İçerikTarihte soyluların gençlik iksiri olan bu kutsal ürün aynı zamanda bedeninize haricen de lazım.

Kendi zeytinliklerimizden elde ettiğimiz yüksek kaliteli zeytinyağlarımız ile ürettiğimiz sabunlarımız ile sizin cildinizi de düşündük.

İnsan öyle mucize bir varlık ki… bu yüzden bedenimize iyi davranmalı ve iyi bakmalıyız. Ruhu da unutmamak lazım. Sabunlarımızı üretirken ticari kaygılardan öte içeriğe önem vererek üretim yapmak bizim için tek öncelik. Çeşitli cilt sorunları kimi zaman da ruhsal sorunlarımız düşünülerek hazırlanıyor. Yorgun bir iş gününün ardından gevşetici, sakinleştirici içerik düşünülerek hazırlanmış bir sabunla yapılacak bir banyo gibisi var mı?

Saf zeytinyağı ile üretilen cildi ve ruhunuzu düşünerek hazırlanmış naturel sabun çeşitlerimizden bu ay ki önerimiz:

Defne Sabunu imagesgg

Tarihte defne ağacı ölümsüzlüğün simgesi olarak kabul edilir. Yaprakları sürekli yeşil kalır ve mis kokuludur. Defne ağacının meyvelerinden garlı denilen defne yağı elde edilir ve sızma zeytinyağı ile karıştıralarak defne sabunu elde edilir. Cilt tarafından hemen emilen, antiseptik özelliği olan defne sabununda hiçbir katkı maddesi kullanılmaz.

Derideki gözenekleri açar ve rahatlatır. Kepeğe karşı korur ve saç dökülmesini önler. Antiseptik oluşu sayesinde derideki birçok hastalığa, egzamaya, mantara iyi gelir. Romatizma ağrılarını dindirir ve varisleri rahatlatır.

Doğal peeling özelliği olduğundan, cildi derinlemesine temizleyen çok değerli bir sabundur.[starlist]

En çok cilt bakımında ve ilaç yapımında kullanılmaktadır.

Tavsiye : 

  • Saç için kullanırken, saçta iyice köpürtülerek bütün saça yayılması sağlanır. Parmak uçları veya iyi bir fırça ile saçlara yedirilir. 20-30 saniye sonra ılık su ile durulanır.
  • Cilt kullanımında, elde iyice köpürtüldükten sonra cilde iyice uygulanır. 20-30 saniye sonra ılık su ile durulanır.
  • Kuru ciltte ve sivilcelerle mücadelede oldukça etkilidir.
  • Erkeklerde özellikle traş köpüğü yerine kullanılmasını tavsiye ediyoruz.
  • Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Düzenli kullanımda olumlu değişiklikleri fark edeceksiniz.[/starlist]saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.