Cys-Control

Sistit Hastalığı Kontrol Altında!

İçeriğinde Cranberry (Turna yemişi) meyvesi tozu bulunan Cys-Control® ile sistiti kontrol altına almak artık çok da zor değil.

İdrar yolları iltihabı olarak da bilinen sistit, genellikle bir enfeksiyon sonucunda idrar kesesinin (mesane iltihaplanmasıyla oluşan bir rahatsızlıktır. Kadınlar anatomik yapıları nedeniyle erkeklere göre sistite daha çok yakalanmaktadır. Sık sık idrara çıkma isteği ve idrar yaparken ağrı, yanma ya da böbrek ağrısı gibi belirtilerle ortaya çıkan sistit, günlerce sürerek kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir. Müdahale edilmediği takdirde ise kronikleşebilir, böbreklerde iltihaplanmaya yol açarak daha kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenlerden dolayı sistitin tekrarlamasının mümkün olduğunca önlenmesi gerekir.

Yapılan çalışmalara göre, şimdiye kadar, Cranberry (Turna yemişi – Vaccinium macrocarpon) meyvesinden başka hiçbir bitki tekrarlayan sistitin önlenmesinde ve bakteri kökenli üriner rahatsızlıklarla savaşmada Cranberry meyvesi kadar yüksek bir etkinlik ve yarar gösterememiştir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.