Ünlüler Cilt Bakımı Banyosu için ne Kullanır ?

Cildi sürekli göz önünde olan biri, asla sabun ya da kimyasal ürünler kullanarak tahrişe ve kuruluğa neden olma riskine girmez. “Desperate Housewives” dizisinin yıldızı Teri Hatcher gibi yapın ve banyo suyunuza antioksidan yönünden zengin kırmızı şarap ekleyin.

Her ne kadar salonlarda tüm vücudun düzgün bir şekilde bronzlaşması sağlansa da, yine de spreyler üstünüzde kirlimsi bir görüntü bırakabilir. Tatile gitmeden birkaç gün önce yaptırın, böylece birkaç duş sonrasında görünümü daha doğal olacaktır.

PLE takviyesi alın, Güney Amerika eğreltiotundan yapılır. Polypodium leucotomos tablederi de cildin güneşe karşı toleransını artırır.

Kızıl saçlılar, phaeomelanin adı verilen ve UV ışınları’na karşı düşük koruma sağlayan bir tür melanin üretirler.

Şeker aliminizi azaltın (bu hayvanlar tatlı kanı severler) ve B vitamini karışımı takviyesine başlayın (sivrisinekleri caydırıcı bir rol oynar). Maun yağının da, cilde sürüldüğünde sivrisinekleri engellediği düşünülüyor.

Bu bölgelerdeki parlama T bölgesi olarak bilinir, cildinizin normal olduğuna işaret eder. Eğer makyaj yaptıktan birkaç saat sonra yanaklarınızda parlama oluyorsa, işte bu yağlı cilt yapısının göstergesidir.

Olabilir ama cilt hayatımız boyunca yaş, hormonlar ve diğer faktörler nedeniyle değişir. Yani sizin cildiniz düzene girerken ve hayatı boyunca cildi mükemmel olan bir başkası daha sonraları problemler yaşayabilir.

Yeni araştırmalar daha fazla nemi deriye hapsetmek yerine, cilde nem veren kremler sürülmesini öneriyor. Ve bu kremler cilt hâlâ ıslakken sürüldüğünde ürün seyreliyor ve etkisi azalıyor.

Ne yazık ki, bu eski bir kocakarı masalı değil. Havuç, balkabağı ve diğer turuncu yiyeceklerin içindeki yüksek yoğunluklu beta karoten, cildinizde san bir renk verebilir. Yani beslenmenizi her renkten meyve ve sebzeyle çeşitlendirin.

saglikdanisma hakkında 20408 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.