Maya Mantarı Hastalıkları Tedavisi ve Belirtileri ?

Maya mantarı nemli cilt bölgelerinde görülen bir mantar hastalığıdır.

Özellikle süt çocuklarının yanaklarında ve popolarında (pişik), kadınlarda vajinanın dış bölgesinde, erkeklerde penisin başında görülür.

Mantar sıcak ortamlarda daha sık yayılır.

Bayanların yatmadan önce vajinal tabletler kullanması, kısıtlı cinsel ilişki ve eşinin de birlikte tedavi olması önerilir.Bebeklerdeki pişikte, naylon ve plastik içeren giysiler giydirilmemeli, pişik bölge kuru tutulmalıdır.

Parmak arası veya vücut katlantılarında görülen maya mantarında (pişik), hafif ve hava geçiren elbiseler giyilmeli, pişik olan yer mümkün olduğunca havalandırmalıdır.

Anti mantar kremler, hepsinin tedavisinde iyi sonuçlar verir.

saglikdanisma
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.