Işık Saçan bir Cilt için Ne Yemeliyim ?

Yumurta, tam yağlı süt, havuç, mango, kıvırcık lahana ve balkabağı tüketiminizi artırın. Hepsi de A vitamini yönünden zengin besinlerdir.

Yaban mersinini deneyin: Cildi canlandıran C vitamini ve yaşlanmayı önleyici antioksidanlar içerir. Aynı zamanda çok yönlüdür: Kahvaltıda yediğiniz tahılın üzerine serpebilir, bir içeceğin içine karıştırabilir ya da yemek öğünleri arasında bir avuç yiyebilirsiniz.

Muhtemelen nikele karşı tepki veriyorsunuz. Takılarınızı takmadan önce üzerlerine renksiz bir oje sürerek cildinize değdiği yerdeki reaksiyonu engelleyebilirsiniz.

Alfa lipoik asit (ALA) takviyesinin, photo aginge karşı cildi koruduğu söyleniyor.

Gece yatmadan önce biraz yabanmersini yağını sorunlu bölgenin üzerine sürmeyi deneyin.

Japon kadınları, içinde sericin adı verilen doğal ipek proteini bulunan ipekböceği kozasını kullanırlar. Ciltteki amino asit miktarını dengeler ve gözenekleri tıkayan, tıkanmalara ve kuru yamalara neden olan ölü deri hücrelerinin atılmasını sağlar.

Gotu kola (Hindistan’da birpenny demektir) y üzyıllar boyunca Hindistan ve Çin tıbbında kullanılmıştır. Kan dolaşımını hızlandırdığı, kolajen üretimini artırdığı ve yaşlanmaya neden olan oksidasyona bağlı hasarı engellediği keşfedilmiştir.

Greyfurt, civanperçemi ve biberiye bitkisel yağlarının hepsi deriyi temizleyen doğal sıkıştırıcılardır. Çay ağacı, lavanta ve gül ağacı yağlarının sivilcelere iyi geldiği; nane ve limon yaprağının siyah noktaları azalttığı bilinir.

Süper model Jasmine Guinness, Rosa Mosqueta adında, Güney Amerika’da bulunan bir yüz yağına güveniyor. Yüz ve vücuttaki yara izlerinin tedavisinde, hatta çatlakların görünümlerini düzeltmede bile kullanılabiliyor.

saglikdanisma
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.