Gözaltı Çizgilerinden Kurtulmanın Doğal Yolu ?

Eskilere göre, papayanın içindeki bir enzim, deri hücrelerinin üst katmanım soyan doğal bir asit görevini görür. Böylece çizgilerin daha belirsiz hale gelmesini sağlar. Papayayı ezip püre haline getirin ve yüzünüzde on dakika bekletin.

Günde iki kere, bir dilim elmayla bu bölgeleri ovun ve soğuk suyla yıkayın.

Eğer makyajınız yüzünüzdeki belirli bölgelere doğru kayıyorsa, bunun nedeni bu bölgelerdeki aşırı yağlanmadır. Makyaj yapmadan önce, eşit miktarda ıhlamur suyu ve çay ağacı yağını karıştırıp rahatsız eden bölgeleri bir pamuk yardımıyla temizleyin.

Mocha maskesini deneyin: Dört yemek kaşığı kahve ve kakao tozu, 450 gr tam yağlı yoğurt ve yanm yemek kaşığı Manuka balı. Durulamadan önce 10 dakika bekletin.

Eski Çinli Shang Hanedanlığı (MÖ 1600-1100) üyeleri, bitkisel banyoların gençleştirici gücü olduğuna inanırlardı. Siz de banyonuza birkaç tane gül ve mürver çiçeği taçyaprağı ile birkaç damla rezene yağı ekleyin. Bütün endişeleriniz ve kırışıklıklarınız akıp gitsin.

Hindistan’da kullanılan çok eski bir yöntem Sandal ağacı tozu ile zerdeçalı karıştırarak bir macun hazırlayın.Noktaların üzerine sürün ve gece boyunca yüzünüzde bırakın.

Salatalık mucize bir madde içermez. Uykusuz kaldığınızda ya da kokteyli fazla kaçırdığınızda iki poşet çayı soğuk suda ıslatın ve on dakika boyunca gözlerinizde bekletin. Suyun serinletici etkisi ve çay poşetlerindeki renklendirici etki, kan damarlannı daraltıp cilt yüzeyini şıkılaştırarak doğal olarak bir kan durdurucu rolü oynar.

Her ne kadar göz kremine bulanmak çekici gebe de sadece tahrişi artıracağından sakın böyle bir şey yapmayın. Bunun yerine eczaneden abnrmş Ur göz banyosuyla gözlerinizi yıkayın. Biraz papatya çayı kaynatın, sonra da iyice soğuyana kadar içine buz ekleyin. Uyumadan önce son iş olarak iki pamuk peti çayın içine batırıp gözlerinize koyun.

Her gece yatmadan önce badem yağıyla hafifçe masaj yapmayı deneyin.

saglikdanisma hakkında 20408 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.