Cool Baby Ateş Düşürmeye Yardımcı Plaster

Yüksek ateşe karşı alınan klasik önlemlere bir alternatif olan soğuk terapi yöntemi büyük rağbet görüyor. Özellikle bebeklerdeki yüksek ateş için soğuk terapi bantları pratik ve kolay bir seçenek niteliği taşıyor. Soğuk terapi bantları, bebekler uyandırılmadan ve oldukça pratik şekilde yüksek ateşin kontrol altında tutulmasına yardımcı oluyor.

Bebeklerde en sık görülen rahatsızlıklardan biri olan yüksek ateş için sürekli kullanılan geleneksel yöntemlere alternatif olarak geliştirilen ateş düşürme teknikleri geniş rağbet görüyor. Bunlardan biri olan soğuk terapi yöntemi çeşitli olumlu özellikleriyle ön plana çıkıyor. Özellikle uygulama kolaylığı ve bebekleri rahat ettirmesiyle dikkat çeken ve yaygın olarak kullanılan yöntem, ilaç kullanımını da büyük oranda azaltmaya yardımcı oluyor.

Terapi bantlarında öncü marka Stop Ever ürünü olan Cool Baby Ateş Düşürmeye Yardımcı Plaster, tüm bu özellikleri bünyesinde toplayarak, bebek sahibi anne babalara büyük kolaylık getirirken, bebeklerin de yüksek ateş anlarında rahatlamasına yardımcı oluyor.

Kullanımı kolay ve etkili bir yöntem

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Vural, soğuk terapi bantlarının özellikle kullanım kolaylığına ve geleneksel yöntemlere alternatif oluşturmasına dikkat çekerek, şunları söyledi: “Ateşli hastalıklarda vücut ısısını düşürecek girişimler veya ilaçlarla, ateşi düşürerek çocuğa belli oranda bir rahatlık sağlıyoruz. Bu genelde, evlerde çocuklara banyo yaptırarak ya da çocukların koltuk altlarına ya da kasıklarına soğuk uygulayarak sağlanıyor. Fakat bu yöntemler bebekleri huzursuz edebiliyor. Soğuk terapi bantları ateş düşürme işlemi için kullanabileceğimiz etkili ve kolay bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Bantlar sayesinde anne babalar, uyuyan çocuklarını uyandırmalarına ya da banyoya sokmalarına gerek kalmadan ve bebeklerin rahatını kaçırmadan, yüksek ateşi kolayca kontrol altında tutabiliyor”

Soğuk terapi bantlarının etkili bir yöntem olduğunu vurgulayan Prof. Vural şu bilgileri verdi: “Soğuk terapi bantları daha çok, yüksek ateşe neden olan hastalığın iyileşmesine kadar geçen süre içinde faydalı olur ve bu birkaç günün rahat geçirilmesini sağlar. Bu bantlar anne babalar için klasik yöntemlere alternatif olabilir. Çocuklara ateş düşürücü ilaç verme sıklığını azaltacak, yan etkisi olmayan bir tedavi yöntemidir.”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.