Tamamlayıcı Tıp Sempozyumu Yapıldı

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Araştırmaları Derneği tarafından düzenlenen, Ankara Akupuntur Derneği,  Ankara Sağlık Turizm Derneği, Ankara Ecza Teknisyenleri Derneği destekleri ile gerçekleşen, 1. İbn-i Sina Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Sempozyumu 30 Nisan – 02 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ankara’ da gerçekleştirildi.

Sempozyumda; Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamalarını oluşturan 15 farklı dalda (Akupunktur, Apiterapi, Fitoterapi, Sülük Uygulamaları, Homeopati, Kupa Uygulaması, Larva Uygulaması, Mezoterapi, Proloterapi, Ozon Uygulaması, Refleksoloji, Müzikterapi gibi) araştırmaya dayalı, örneklemeli – uygulamalı sunumlar ve yeni araştırma metodlarıyla yapılan çalışmalara yer verildi.

Sempozyumun 2nci gününde görüştüğümüz sempozyum sekreteryası ve oturum başkanı Dr. Kamil KASABALI, sempozyumun amacının geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının “alternatif tıp” olarak görülmemesi gerektiğini, bu tedavi yöntemlerini uygulayan hekimlerin hastalarında bu bilinci uyandırmaları gerektiğine vurgu yaparak dernek olarak çalışmalarının bu yönde olacağını belirtti.

Sempozyum Türkiye genelinde tamamlayıcı tıp uygulayan önde gelen hekimlerin sunumlarıyla renklendi ve hemen hemen tüm tamamlayıcı tıp uygulamaları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Yoğun ve Sıkı Bir Bilimsel Program

Akupunktur alanında Prof. Dr. Cemal ÇEVİK, Dr. Ayfer KUZULUGİL, Dr. Abdurrahman AKSOY;

Homeopati alanında Dr. Ensar ÖZKIZIKLI, Prof. Dr. Filiz MERİÇLİ, Prof. Dr. İrem Tatlı ÇANKAYA, Uzm. Ecz. Serpil AŞAR;

Fitoterapi alanında Prof. Dr. Mustafa ASLAN, Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan, Prof.Dr. Bijen Kıvcak, Prof. Dr. Can Feza Sezgin, Ecz. Semra KOYUNOĞLU;

Hipnoz alanında Prof. Dr. Osman ÖZCAN;

Quantum hakkında Prof. Dr. Ahmet KALAYCIOĞLU;

Apiterapi ve Maggot Terapi alanında Prof. Dr. Mehmet TANYÜKSEL;

Müzikterapi hakkında Doç. Dr. Rahmi Oruç Güvenç;

Ozon Uygulamaları alanında Doç. Dr. Didem Tuba Akçalı, Dr. Levent KARAFAKİ

Manuel Terapi alanında Dr. Salih SALMANLI;

Proloterapi alanında Op. Dr. Hasan DOĞAN;

Mezoterapi alanında Prof. Dr. Taner AYDIN;

Sülük ve Kupa tedavisi alanında Dr. Hülya KABACAOĞLU

bilgilendirmeler yapmışlardır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.