Stunkard’ın Zayıflama diyet ve egzersiz Önerileri

Daha önce de belirttiğim gibi mutlaka hareketi arttırmak ve aktif olarak tedaviyi sürdürmek önemli amaçlarımız arasındadır. Şişmanlık tedavisine başlayan kişiye uygun spor tarzını tespit edip disiplinli bir şekilde devam ettirmesini sağlamalıyız. Ağır egzersizler kalp ve diğer sistemler açısından ciddi tehlikeler yaratabilir. Yürüyüş,yüzme,bisiklete binme ve bahçe işleri gibi aktiviteler önerilebilir.

Şişman kişilerde spor faaliyetlerini yarım bırakmaya büyük bir eğilim vardır. Unutmamalıyız tempolu olarak yapılan 5 kilometrelik bir yürüyüşte ortalama 300 kalori yakılır. Sadece yürüyerek ve aldığımız gıda miktarını sabit tutarak, yılda toplam 4.5-13 kilo arasında fazla kilolarımızdan kurtulmamız mümkündür.

Aşağıda Stunkard’ın pratik önerilerini bulacaksınız. Bunlara uyarak önemli kazanımlar elde edebilirsiniz.

Bir örnek olması açısından aldığımız farklı bazı gıdaların,yapılan spor faaliyetleri ile nasıl yakıldığını görelim.

Bu makalelerin yazılma amacı, şişmanlığın akupunktur yöntemi ile tedavi edilmesinin açıklanmasına yardımcı olmaktır. Son yıllarda hemen her köşe başında Akupunktur tedavisinin yapıldığını görüyorsunuz. Medyanın yoğun ilgisi ve yardımlarıyla konu her zaman tazeliğini koruyor.

Elbette yaptığımız tedavinin geniş halk kitlelerine ulaşması çok güzel. Aslında bizim amacımız da akupunktur yönteminin gerçek değerini bulması yönündedir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.