İbitat 2015 – Müzikterapi Sunumu

İbni Sina Tamamlayıcı Tıp Sempozyumu’nda müzik ile tedavi (müzikterapi) hakkında bilgi veren TÜMATA Grubu Başkanı Doç. Dr. Rahmi Oruç GÜVENÇ, sunumunu müteakip yaptıkları çalışmalardan örnekler sundu.

Başarılı çalışmalar arasında öz Türkçe şarkılardan günümüz makamlarına bir gezintiye çıkaran sunumda sempozyuma katılan doktorlar da müzik ile tedavinin kendi üzerlerine ekisini görme fırsatı buldular.

Sayın Dr. Rahmi Oruç Güvenç, sadece müzik ile tedavi hakkında bilgi vermedi. Ayrıca kullandıkları enstrümanlar ve çalınan eserlerin etkisi hakkında da doktorları bilgilendirdi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.