Sol gogus agrisi

2 aydir bodybuilding sporuyla ugrasiyordum En son antrenmandan sonra kalbimin ustunde surekli bir sıkısma gibi agri var yaklasik 3 gundur. Su an sporu biraktim. Agri arada omuzdada hissediliyor. Ne yapmaliyim?

Kalp üzerinde hissedilen ağrıları önemsemek gerekir. 2 aydır yapılan yoğun egzersizler kalp iş yükünü arttırmış olabilir. Kalpte beklenmeyen sorunlar oluşmuş olabilir. Sıkıntı kalp dışında basit bir kas ağrısından doku zedelenmesi veya bağ hasarına kadar değişen bir takım sorundan kaynaklanıyor olabilir.

Öncelikle aile hekiminize gidin. Yapacağı basit bir kaç fizik muayene ile sorunun kas-iskelet sisteminden kaynaklanıp kaynaklanmadığını ortaya koyar veya kalple ilgili bir anormalik varsa sizi kardiyoloğa yöndirecektir.

Dun sol gogusle ilgili agrimi belirtmistim. Soylediginiz.gibi aile hekimine gittim kalbimin saglikli attigini fakat yinede bir kardiyologa gitmemi soyledi bende gittim gerekli kontrolleri yaptirdim oda birseyim olmadigini soyledi ve oylece yolladi. Fakat yinede bir korku var agri hala devam ediyor.

Muhtemel kas kasılmasına bağlı ağrıdır. Ağrı kesicilerle geçiyorsa bir müddet doktorunuzun tavsiye edeceği bir ağrı kesici, kas gevşetici tabletler faydalı olabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir