Uzm. Dr. Mehmet YAVUZ

REEM Nöropsikiyatri Merkezlerinin kurucusu ve yöneticisidir.

rTMS tedavisini ülkemizde özellikle nörolojik alanda ilk kullanan ve bu konuda öncülük yapan hekimdir. Örneğin Dr. Mehmet Yavuz, TMS yi felç alanında 5 yıldan beri kullanırken Avrupa da modern tıp merkezleri yeni yeni kullanmaya başlamıştır.

Alzheimer tedavisinde kendi geliştirdiği ve PET sonucuna göre hipometabolizma olan beyin bölgelerine manyetik stimülasyon (TMS) uygulaması dünya da bir ilktir. ve Alzheimer tedavi ve stabilizasyonu açısından en iddialı tedavi uygulamasıdır.

Dr Mehmet Yavuz ayrıca MLS Lazer teknolojisi ile ağrısız, sızısız, ameliyatsız bel ve boyun fıtığı tedavilerini de uygulamaktadır. MLS Lazer tedavisi, yan etkisi ve komplikasyonu olmamasına rağmen ameliyata eş değer sonuçlar vermektedir.

Nörolog Dr Mehmet Yavuz, manyetik alan tedavileri (Magnetoterapi) üzerine de çalışmalar yapmaktadır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.