Doç. Dr. Akgül Akpınarlı Antony

doktor oneri

unnamed (1)1991 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Doç. Dr. Akgül Akpınarlı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını ve Çocuk Alerji üst ihtisasını Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. 1991-1992 Ankara Atatürk Hastanesi’nde Pratisyen doktor olarak görev aldı. 1992-1998 Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak devam etti. 1998-2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Pediatrik Alerji ve Astım ünitesinde yan dal uzmanlık eğitimi aldı.

2001 yılı itibari ile Amerika’da bulunan dünyaca ünlü National Institutes of Health NIH National Institute Of Allergy And Infectious Diseases, Bethesda, M.D, U.S.A da  12 yıl boyunca Alerji ve İmmünoloji konularında çalışmalar ve araştırmalar yaptı.

Amerika’da bulunduğu dönemde Alerji ve İmmünoloji konularında çok ünlü Profesörler ile çalıştı. 2011 yılında Doçent ünvanını aldı. Çocuk Sağlığı ve hastalıkları, Çocuk Alerjisi üzerine birçok araştırma ve makaleleri bulunan Doç. Dr. Akgül Akpınarlı, 2012 -2014 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubuna bağlı Kadıköy, Maslak ve Bakırköy hastanelerinde çalıştı ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde dersler verdi.  2014 Ocak ayı itibari ile Acıbadem Sağlık Grubu’ndan ayrılan Doç. Dr. Akgül Akpınarlı hastalarını muayenehanesinde kabul etmektedir. Halen evli ve bir oğlu vardır.

Bilimsel Kuruluş Üyelikleri;

  • The American Academy Of Allergy Asthma And Immunology
  • European Academia Of Allergy  And Clinical Immunology
  • Academy Of Clinical Allergy And Immunology
  • National Institutes Of Healt Clinical Immunology Interest Group
  • Turkish National Allergy And Clinical Immunology Society
  • Turkish Thoracic Societysaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.