Nestlè’nin Pfizer Nutrition’ı Global Satın Alma Süreci Tamamlandı

Nestlè, Pfizer Nutrition’ın satın alınmasıyla ilgili işlemleri tamamlayarak bebek beslenmesine yönelik global konumunu güçlendirdi. 11,85 milyar dolar tutarındaki satın alma işleminin tamamlanmasının ardından yaklaşık 4.500 Pfizer Nutrition çalışanının Nestlè’ye katılacağı entegrasyon süreci başladı.

Nestlè, düzenleyici kurumlarla ilgili sürecin pazarların çoğunda başarıyla sonuçlanmasının ardından, Pfizer Nutrition’ı satın alma işlemini 30 Kasım 2012 itibarıyla tamamladı. Böylece, yaklaşık 4.500 Pfizer Nutriton çalışanının Nestlé Nutrition’a katılacağı entegrasyon süreci de başlamış oldu.

Pfizer Nutrition’ın güçlü markaları ve ürün portföyü ile bulunduğu pazarlar, Nestlé’nin bebek beslenmesi alanındaki faaliyetlerini tamamlayacak. Pfizer Nutrition’ın satışlarının yüzde 85’i, nüfusu hızla artan gelişmekte olan pazarlarda gerçekleşiyordu. Nestlè gıda alanındaki küresel liderliğine eklediği bu yeni halka ile anne babalara, çocuklarının hayata sağlıklı bir başlangıç yapabilmeleri için gereken besleyici gıdaları sunan güvenilir bir kuruluş olma yeteneğini daha da artıracak.

Nestlè, satın alma işlemiyle ilgili düzenleyici kurumların onay sürecinin halen devam ettiği Kenya, Güney Afrika ve beş Latin Amerika ülkesiyle ilgili diğer stratejik alternatifleri gözden geçirmeye devam ediyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.