Kontrol Noktası Projesi Altın Havan İle Ödüllendirildi

Eczacı Dergisinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Altın Havan İlaç ve Eczacılık Sektörü Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Bayer Kadın Sağlığı tarafından geliştirilen, Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği ile birlikte hayata geçirilen ve halen tüm Türkiye’de devam eden “Kontrol Noktası” Projesi; “ En İyi Eczane içi Danışmanlık Projesi” alanında Altın Havan ile ödüllendirildi.

Sektördeki başarıları görünür kılmak, ödüllendirmek ve yeni çalışmaları teşvik etmek amacıyla düzenlenen Altın Havan Ödülleri, Türk Eczacılar Birliği Eski Başkanı Mehmet Domaç’ın başkanlığındaki jüri tarafından belirlendi.

Kontrol Noktası Projesi Tüm Türkiye’de Devam Ediyor

Bayer Kadın Sağlığı’nın Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği ile birlikte geliştirdiği “Kontrol Noktası” Projesi geçtiğimiz Nisan ayında başlatıldı.

Doğru doğum kontrol yöntemleri konusunda bilinç oluşturmayı amaçlayan proje, kadınların sıklıkla uğrayabildikleri eczanelerden kadın sağlığı ve doğum kontrol yöntemleri konusunda doğru bilgi almalarını sağlamayı hedefledi. Proje kapsamında projeye katılan eczanelere yerleştirilen “Kontrol Noktası” standları ile kadınların eczanelere gelerek doğum kontrolü konusunda kimi zaman çekindikleri kimi zaman utandıkları için soramadıkları sorulara yönelik ihtiyaçlarına uygun bilgi alabilmeleri ve bu bilgi ışığında doktora başvurmaları hedeflendi.

Kontrol Noktası Projesi ile Yılın En iyi Danışmanlık Projesi Ödülü’nü kazanan Bayer adına Altın Havan ödülünü alan Dr. Oğuz Mülazımoğlu, öncelikle projenin hayata geçmesinde emeği geçen Prof. Dr. Sezai Şahmay, Ecz. Neylan Zırhlıoğlu, Ecz. Adile Özdağ ve Ecz. Armağan Ener’e, bunun yanında projenin koordinatörlüğünü üstlenen Ecz. Fulya Urgancıoğlu’na teşekkür etti. Törende yaptığı konuşmada, Türkiye’de kadınların doğum kontrol konusundaki bilgi kaynakları arasında eczacıların öneminin büyük olduğuna değinen Dr. Oğuz Mülazımoğlu, Bayer olarak gerçekleştirdikleri yenilikçi projenin böyle değerli bir ödül ile taçlandırılmasından dolayı gurur duyduklarını belirtti.

“Kontrol Noktası” Projesi ile yaklaşık 200.000 kadına eczane içinde doğrudan ulaşıldı.

Toplumda doğru doğum kontrol yöntemleri konusunda bilinç oluşturmak amacıyla başlatılan “Kontrol Noktası“ projesinin Türkiye’deki gelişimiyle ilgili bilgi veren Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Proje Koordinatörü Ecz. Fulya Urgancıoğlu; projenin Türkiye’de 40’tan fazla şehirde 300’ü aşkın eczanede devam ettiğini belirtti.

Kontrol Noktası standlarının özellikle kadın tüketiciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandığını ve şu ana kadar Tüm Türkiye’de yaklaşık 200.000 kadına doğrudan ulaşıldığını açıklayan Urgancıoğlu, eczaneden alınan bilginin kadınlar arasında kulaktan kulağa da yayıldığını ve projenin bir domino etkisiyle çok geniş kitlelere ulaştığını, bu konudaki bilinci ve doktora başvurma oranını arttırdığını ifade etti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.