Tam gün ile maaşların son durumu

doktor oneri

Kamuda çalışan doktorların öğleden sonra özel muayenehanelerine gitmeleri yerine mesaisini çalıştığı kamu hastanesinde tamamlamasını öngördüğü için kamuoyunda “Tam Gün Yasası” olarak bilinen “Üniversite ve Sağlık Personelinin Tam Gün Çalışmasına ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”nın bu hafta yasalaşacağı bildirildi.

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl, yasa çıktığında, ayrım yapılmaksızın, doktorundan müstahdemine kadar, hastanelerde çalışan her kademedeki personelin maaşında artış olacağını bildirdi. Milliyet, Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı ve hangi doktorun maaşının ne kadar artacağını gösteren tabloya ulaştı.

Maaş artış örnekleri verdi

Cevdet Erdöl, “Şu anda klinik şefinin döner sermayesiz çıplak maaşı bin 800 TL. Serbest çalışmayan bir şefin, döner sermaye ile eline şu anda 10 bin lira geçebilir. Yeni sistemle, 12 bin 300 lira eline geçebilecek. 1’in 4’ündeki uzman doktor şimdi bin 800 TL alıyor, yeni uygulamada 9 bin 870 lira alacak. Şef yardımcısı 11 bin 770 lira alabilecek” örneklerini verdi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.