Tam Gün: Bir maddeye daha görüşülüyor

Tam Gün Yasasında bir maddeye daha itiraz Anayasa Mahkemesinde görüşülüyor

Tam Gün Yasasıyla ilgili Ana muhalefet Partisi CHP’nin iptal davasının ardından Anayasa Mahkemesine bir de itiraz geldi. Bursa 2. İdare Mahkemesi tarafından Anayasa Mahkemesine açılan açılan itiraz davası bugün görüşülüyor.

Anayasa Mahkemesine itiraz edilerek iptali istenen madde şöyle:

4.11.1981 günlü, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 21.1.2010 günlü, 5947 sayılı Yasa’nın 5. maddesiyle değiştirilen 58. maddesinin (c) fıkrasının ikinci paragrafının “… işin ve hizmetin özelliği dikkate alınarak yoğun bakım, doğumhane, yeni doğan, süt çocuğu, yanık, diyaliz, ameliyathane, enfeksiyon, özel bakım gerektiren ruh sağlığı, organ ve doku nakli, acil servis ve benzeri sağlık hizmetlerinde çalışan personel için yüzde 200’ünü geçmeyecek şekilde aylık ek ödeme yapılır.” bölümünün iptaline karar verilmesi istemi.

Anayasa Mahkemesi bu itirazla ilgili olarak ilk incelemesini bugün yaparak karar verecek.

medimagazin

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.