‘Zika’ya karşı korumalı olimpiyat forması

Güney Koreli atletlerin, bu yıl Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları’nda giyecekleri ‘zika virüsüne karşı korumalı formalar’ tanıtıldı.

Haşere geçirmeyen formalar, bu sayede zika virüsü taşıması muhtemel sivrisineklerin atletlerle olan temasını önlemiş olacak.

Alt ve üst eşofman, pantolon, uzun kollu tişört ve blazer ceketi içeren olimpiyat kıyafetlerinin tamamı haşere geçirmezlik özelliği ile donatıldı.

Ülkenin başkenti Seul’de çarşamba günü gerçekleşen tanıtımda, atletlerin söz konusu formaları açılış-kapanış törenlerinde ve yarışma için sıra beklerken giyecekleri belirtildi.

Bu formalar, Güney Koreli yekililerin Rio’daki olimpiyat tesislerinde yaptıkları incelemeler sonucunda geliştirildi.

Zika virüsüne sahip annelerin bebeklerinin, beyinleri gelişmemiş olarak dünyaya geldiği biliniyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün küresel acil durum ilan ettiği hastalıkla ilgili olarak, Brezilya hükümeti de hamile kadınları olimyatlara gelmemeleri konusunda uyarmıştı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.