Zika virüsü daha da tehlikeli olabilir

Zika virüsünün sanılandan daha tehlikeli olabileceği bildirildi. Brezilyalı araştırmacılar, virüsün çok daha tehlikeli nörolojik hastalıklara yol açabileceği uyarısında bulundu.

Uzmanlara göre, virüsten etkilenen hamilelerin beşte birinin bebekleri ciddi sorunlarla karşılaşabilir. 

Bu arada alınan önlemler sayesinde Brezilya’nın bazı bölgelerinde virüsün artış hızı yavaşladı.

2 MİLYARDAN FAZLA KİŞİ VİRÜSÜN ETKİ ALANINDA YAŞIYOR

Hamilelik döneminde Zika virüsünden etkilenen kadınların yüzde birinin çocuğunun mikrosefaliye yakalanacağı sanılırken, bilim insanları, virüsün bulaştığı hamilelerin yüzde 20’sinin bebeğinde anne karnındayken çeşitli beyin hasarları oluştuğunu ifade ediyor.

İngiltere’de bir derginin iki hafta önce yayınladığı küresel Zika haritasına göre, dünyada 2 milyar 173 bin 27 kişi Zika virüsünün etkin olduğu yerlerde yaşıyo

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.