Yüz naklinde tarihi gelişme: 14 yıl sonra yeni bir hayata kavuştu

doktor oneri

Dünyanın en kapsamlı yüz nakli Amerika Birleşik devletleri’nde gerçekleştirildi. 

İtfaiyeci Patrick Hardison’a tüm yüzle birlikte kafaderisi, kulak ve gözkapağı da nakledildi. 

Amerikalı itfaiyeci, 14 yıl önce, evi yanan bir kadını kurtarmak isterken yüzünü kaybetti.

Alevler arasında kalan Patrick Hardison’ın tüm yüzü ve kafaderisi yandı. Hardison, yıllarca uygun donör bekledi. İyi haber üç ay önce geldi. 

İtfaiyeciye, bisiklet kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen 26 yaşındaki David Rodebaugh’nun yüzü nakledildi.

Milyon dolarlık operasyon 26 saat sürdü. Naklin ardından Patrick Hardison, yeniden göz kırpabiliyor. Hardison’ın saçı sakalı ve kaşı da yeniden çıkıyor. 

Beş çocuk babası iftaiyeci, ”operasyonla bana yalnızca yeni bir yüz değil, yeni bir hayat verdiler” diyor. saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.