Yuttuğu 82 taş parçası ameliyatla alındı

42 yaşındaki Celal K, dışkısında kan bulunması nedeniyle Edremit Devlet Hastanesine başvurdu.

Doktorlar, bağırsaklarında yırtılma olması ihtimaline karşı hastayı ameliyata aldı.

Genel Cerrah Opr. Dr. Cengiz Güngör ve ekibince bağırsağından operasyon yapılan Celal K’nin midesinde taş bulunduğu anlaşıldı. Bunun üzerine hastanın midesinden toplam 500 gramlık 82 taş parçası çıkarılarak, ameliyat tamamlandı.

Hastanenin Başhekimi Opr. Dr. Oktay Yıldırım, operasyonun başarılı geçtiğini söyledi.

Hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Yıldırım, şöyle konuştu:

“Bu taşlar, vücudun kendi ürettiği taşlar değil, ağız yoluyla yutulan taşlar. Hasta, hastanemize yatırıldığında elinin içinde sakladığı taş parçaları vardı. Ayrıca midesinde başka birkaç yabancı cisim de vardı. Bunlar hastanın sindirim sistemine zarar vermiş. Ameliyatta bağırsakların bazı yerlerinde yırtılma da tespit edildi.”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.