Yunanistan’da domuz gribi vakası

doktor oneri

Basın-yayın organlarının haberlerine göre, kimliği açıklanmayan 19 yaşındaki bir gençte virüse rastlanmasından sonra Sağlık Bakanlığı yetkililerinin yaptığı toplantının ardından konuşan Avramopulos, ”Yunanistan’da hastalığa ilişkin tüm gerekli önlemlerin alındığını” belirtti.

Avramopulos, önlemlerin daha da sıkılaştırılacağını, başkentin ”Pedon” ile ”Elena” hastanelerinin yanı sıra Girit, Korfu ve Rodos adaları ile Yanya, Dedeağaç ve Larissa kentleri hastanelerinde de virüsle mücadele için özel ünitelerin oluşturulacağını bildirdi.

Öte yandan, Salgın Takip Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Yunanistan’da daha başka vakaların da ortaya çıkmasının beklendiği, uzmanların ortak kanaatinin ise ”vaka karşısında ne endişe duyulabileceği ne de rahat olunabileceği” şeklinde olduğu kaydedildi.

VİRÜS TAŞIYAN GENCİN SAĞLIK DURUMU İYİ

Bu arada, Atina ”Sismanoglio” hastanesinde bakıma alınan, H1N1 virüsü taşıdığı tespit edilen 19 yaşındaki gencin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Hastalığı ”hafif” geçirdiği bildirilen gencin, ailesinden alınan örneklerin ise negatif çıktığı kaydedildi.

Basın-yayın organları, 19 yaşındaki Yunanlı’nın H1N1 şüphesiyle Atina ”Sismanoglio” hastanesine sevk edilmesi sonrasında alınan örneklerin pozitif çıktığını duyurmuşlardı.

Hastanın Amerika’da öğrenci olduğu ve Yunanistan’a kısa zaman önce giriş yaptığı belirtilen haberlerde, gencin yakınları ile Amerika dönüşü kendisiyle aynı uçakta olan yaklaşık 30 kişinin daha alınan önlemler çerçevesinde teste tabi tutulacağı açıklanmıştı.

Domuz gribi sınır tanımıyorsaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.