Yolcu gemisinde domuz gribi şüphesi

Yunanistan Ege ve Deniz Ticaret Bakanlığı yetkilileri, Pire limanına saat 06.00 sularında ulaşan ”Ruby Princess” adlı, Bermuda bayraklı dev yolcu gemisindeki, birisi yolcu 4’ü mürettebat 5 hastaya sağlık ekiplerinin derhal müdahale ettiğini belirtti.

Geminin doktorunun, dün Bakanlıkla irtibata geçerek durumu bildirdiğini kaydeden yetkililer, virüs taşıdığından şüphelenilen 5 kişinin yolculuk boyunca kabinlerinde karantinaya alındığını bildirdi.

3393 yolcu ve 1196 kişilik mürettebat taşıyan geminin, bu akşam Pire limanından ayrılarak, yolculuğuna devam edeceği kaydedildi.

Yunanistan’da domuz gribi vakalarının sayısı son olarak 520 olarak duyurulmuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.