YÖK Başkanı da aşı olmayacakmış

Tunceli Üniversitesi’nin akademik yılı açılış törenine katılmak üzere Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte Elazığ üzerinden bu kente giden YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Öcan çeşitli açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Öcan, Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ile domuz gribi hastalığına karşı geliştirilen aşı ile ilgili bir görüşme yaptığını belirtti.

Özcan, görüşmede Bakan Akdağ’ın üniversite öğrenciler için 3 milyon aşı verebileceğini ilettiğini ifade ederken kendisinin ise aşı olmayacağını açıkladı.

Özcan, “Domuz gribi aşısıyla ilgili yan etkisi olup olmadığını bilmiyorum. Ama ben yaptırmayacağım. Yapanlara da bir sözüm yok. Domuz gribinin belli bir süre ortada olduğunu ama belli evreller geçirdikten kaybolduğunu görüyorum. Ben aşı yaptırmayacağım” dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.