“Yılda 20 bin kişiye ilk yardım eğitimi veriyoruz”

Türk Kızılayı Genel Müdürü İbrahim Altan, Malatya’da bir otelde Türk Kızılayı İlk Yardım Merkezleri Mesul Müdürleri Koordinasyon Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, yaralanmaların ölüme sebebiyet verdiğini, bu açıdan ihtiyaç halinde ilk müdahalenin yapılabilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Kızılay ve Kızılhaç’ın ilk yardım eğitimi almış kişi sayısını artırmayı hedeflediğini, bu amaçla çalıştığını anlatan Altan, “Hedef 2020 yılına kadar 200 milyon olarak belirlendi. Türkiye olarak bizde kendi üzerimize düşen çalışmayı yapacağız. Yılda 20 bin kişiye eğitim veriyoruz. Bu sayıyı artırmanın yollarını bulmamız lazım. İlk yardım eğitimleri konusunda cazibe noktaları oluşturmamız ve insanları bu alana çekmek gerekiyor. Her haneden bir kişinin bu eğitimi almasını hedeflemek güzel. Olmayacak bir iş değil, yapılabilir.” diye konuştu.

Türk Kızılayı’nın bütçesinin de geçmiş yıllara oranla artış gösterdiğini bildiren Altan, bu yılki bütçelerinin 3,5 milyar lira olduğunu açıkladı.

Gelecek yıl ise tahmini bütçeyi 5,5 milyon lira olarak belirlediklerini vurgulayan Altan, “Bu işler çalışmakla oluyor, ne kadar çok çalışırsak, gayret edersek karşılığını toplumumuz veriyor. Emek, gayret, alın teri, vakitlerden fedakarlık bize kalıyor. ” ifadelerini kullandı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.