Yeni bir yüz istiyor

Mehmet Işık, maddi imkansızlık sebebiyle ameliyat masraflarını karşılayamadığını belirterek, “Üşüyordum. Sobayı yakmak istedim. Sobanın bir an önce yanması için mazot döktüm. Sobanın birden alev alması sonucu yüzüm ve vücudumun büyük bölümü yandı” dedi.

Tedavi için yetkililer ve hayırsever vatandaşlardan yardım beklediğini söyleyen Işık, Güngören Belediyesi ve Güngören Kaymakamlığı’na müracaat ettiğini fakat olumlu sonuç alamadığını kaydetti.

“YÜZÜMDEKİ YANIKLAR NEDENİYLE İŞ VERMİYORLAR”

Işık, yüzündeki yanıklardan dolayı kendisine iş verilmediğini vurgulayarak, “Sigortasız olduğum için yaklaşık 60 bin liralık ameliyat masrafını karşılayamıyorum. Özel bir hastanenin doktoru, bana ameliyat masrafını 35 bin liraya düşüreceğini söyledi. Sokakta yaşıyorum. Gıda ihtiyacımı buradaki esnaf arkadaşlar karşılıyor. Bu kadar parayı ödeyemem” diye konuştu.

Bu zamana kadar maddi bir birikim yapamadığını ifade eden Işık, daha önce de televizyon programlarına çıktığını ve birinin kendisine yardım edeceğini söylemesine rağmen hiç kimsenin yardımda bulunmadığını aktardı.

“AMELİYAT EDİLİRSE İŞE GİREBİLİR”

Güngören esnafından Mehmet Sakıcı da Işık’ın ekonomik durumunun kötü olduğunu dile getirerek, “Mehmet’in evi yok, sokakta karton üzerinde yatıyor. Esnaf arkadaşlarla Mehmet kardeşimizin kişisel ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Elimizden ancak bu kadarı geliyor. Mehmet’i ameliyat ettirebilirsek belki bir işe girebilir, kendi ayakları üstünde durabilir. Bu, bizim tek isteğimiz” şeklinde konuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.