Yediği erik hayatını kararttı

doktor oneri

8 Haziran günü komşunun bahçeden topladığı eriğin Firdevs-Turan Cücen çiftinin evinin balkonuna düşmesi sonucu yerden aldığı eriği yerken boğazında kalan 3 yaşındaki Aslıhan, hayat mücadelesi veriyor.

Sivas Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahale sonucu nefes borusuna kaçan eriğin çıkarılmasıyla uzun süre sonra nefes alabilen Aslıhan, beyne oksijen gitmediği için yürüme ve konuşma yetisini kaybetti. Tedavi gördüğü hastanede ilerleme kaydedilememesi üzerine Ankara’ya getirilen Aslıhan Cücen, Başkent’te bir hastanede tedavi altına alınacak.

Baba Turan Cücen, minik Aslıhan’ın yediği eriğin boğazında kalması sonucu nefessiz kaldığını belirterek şunları söyledi:

“Sivas’ta bir tedavi gördü 23 gün. 25 gün de tedavisi olmadığı için Sivas’ta bekledik. Sonra da Ankara’ya götürelim baktıralım dedik ve Ankara’ya geldik. Tedavisi var dediler. Perşembe günü tahlilleri var. Cuma veya Pazartesi günü ameliyatı gerçekleşecek. Şuan da burundan besleniyor. Çocuklar eriği toplamış. Bizim balkona düşmüş erikler. Aslıhan’da onları toplamış yemiş. Tüm şekilde yutmuş ve boğazında kalmış. Biz evde çıkartamadığımız için devlet hastanesinde çıkarıldı. Sivas’ta tedavisi yok dediler ve biz de eve çıkarttık. Ama tedavisi olduğunu duyduk ve Ankara’ya getirdik. Şuan da bilinci kapalı, yediğini çıkartıyor, kasılmalar var ve bu nedenle burundaki sondayı midesine taktıracağız. Daha sonra fizik tedavi bölümünde tedavisi başlayacak. Beni de tanımıyor ve hiçbir şeye tepki vermiyor. Anne-baba demiyor. Sürekli ağlıyor, huzursuz.”saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.