Yaz yaklaştıkça estetiğe talep artıyor

doktor oneri

Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hüsamettin Top, kış mevsiminin kasvetli havasını üzerinden atan insanların, bahar aylarının da verdiği canlılıkla, kendilerine çeki düzen verme eğilimi başladığını söyledi.

Çoğu insanın bahar aylarından itibaren kış mevsiminin psikolojisinden kurtulup ”yaza hazırlanma” hissiyle çeşitli diyetler ve beğenmedikleri bölgeler için estetik planları yaptıklarını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Top, şunları kaydetti:
”Kışın o kasvetli ve soğuk havasının yerini güneşin, çiçek kokularının ve kuş seslerinin aldığı aylarda, doğadaki estetik bir anlamda insana kendine çeki düzen vermesi gerektiğini söyler. Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla kadın ve erkeklerde estetik ameliyatlara talebin artmasının nedeni doğanın bahar aylarında kendini yaza hazırladığı gibi insanlarında kendini yaza hazırlama isteğindendir.”

Yaşamın insan vücudunu zamanla yıprattığını ve bu yıpranmaların erken müdahalelerle giderilebileceğini anlatan Yrd. Doç. Dr. Top, şöyle devam etti:
”Hayat yürünmesi gereken uzun bir yoldur, yürümekle aşınan ayakkabımız gibi hayat bizi de yorar, yıpratır. Estetik cerrahi ameliyatları olmak, saklanması gereken müdahaleler değil hayatımızın bir parçasıdır. Estetik cerrahide çözümü olmayan problem yoktur. Düzeltilmesi gereken her şey düzeltilebilir. Ne kadar bize erken başvurursanız o kadar mutlu ve kendinizle barışık uzun yıllar geçirirsiniz.”

Yrd. Doç. Dr. Top, yaz aylarına hazırlıkta en çok burun estetiği, meme büyütme, meme küçültme ve dikleştirme, karın germe, liposuction (vakumla yağ alma), yağ enjeksiyonu, göz çevresi estetiği, kaş kaldırma, yüz germe, botoks ve dolgu yaptırıldığını kaydetti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.