Yarım bardak şarap ömrü uzatıyor

doktor oneri

İngiliz Daily Telegraph gazetesindeki bir habere göre, her gün yarım bardak şarap içmek, hiç alkol kullanmayanlara kıyasla ömrü 5 yıl kadar uzatabiliyor.

Hollanda’da 1400 kişi üzerinde yapılan ve 40 yıl süren araştırmanın sonuçlarına göre, günde iki bardak bira, şarap, ya da alkol oranı yüksek içmekse ömrü iki buçuk yıl uzatıyor.

Ancak araştırmacılar, alkolün bağımlılık yaratabileceğine de dikkat çekiyor ve sağlığa yararları nedeniyle içki içmeye başlanmasını tavsiye etmiyorlar.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.