Yanlış tahlil sonucu korkuttu

Muhammer Bostan, bir süre önce sünnet ettirdikleri iki yaşındaki çocukları Umutcan Bostan’ı, aynı bölgede sorunlarının devam etmesi üzerine KTÜ Farabi Hastanesi’ne götürdüklerini söyledi.

Yapılan muayenede, Umutcan’ın tekrar ameliyat edilmesi gerektiğinin kendisine söylediğini belirten Bostan, şöyle devam etti:
”Ameliyatın gerçekleşmesi için gerekli tetkikler yapılırken, gerçekleştirilen kan tahlilinde umulmadık bir sonuç ortaya çıktı. Tahlillerdeki ilk sonuca göre Umutcan, Hepatit B virüsü taşıyordu. Fakat daha sonra laboratuvardiki iğnenin mikroplu olduğu söylenerek tekrar tahlil yapıldı. Yapılan ikinci tahlilin sonucunda ise Umutcan’ın Hepatit C virüsü taşıdığı söylendi. Bunun üzerine kızarak, oğlumu Ankara’ya götürdüm. Burada yapılan tahliller ise temiz çıktı. Biz de rahat bir nefes aldık.”

Bostan, kendilerine bu yanlışlığın dikkatsizlikten dolayı kaynaklandığının söylediğini, ancak yanlış raporlar nedeniyle hem maddi, hem de manevi açıdan büyük zorluklar yaşadıklarını öne sürerek, ”Bir çok sıkıntı da yaşadık. Yapılan yanlış sonrasında toplam harcadığımız masraf 5 bin YTL yi buldu. Psikolojik olarak da yıkıldık. Elimizden geldiği kadar maddi, manevi hakkımızı arayacağız” diye konuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.