‘Yanak yanağa öpüşmeyi bırakın’

Fransa’da özellikle gençler ve öğrenciler arasında yaygın bir sosyal selamlaşma yöntemi olan yanak yanağa öpüşmek yerine, öğrencilere sevgilerini kalp biçimli kartlara yazarak “öpücük kutusuna” atmaları önerisinde bulunuluyor.

Domuz gribi endişesi taşıyan Fransız halkı günlük yaşamlarında giderek daha fazla maske kullanmaya başlarken, bir şirket de çalışanlarına yıkanmadığı için hastalık taşıyabileceği gerekçesiyle kravat takmalarını yasakladı.

Tüm dünyada 2800’den fazla insanın ölümüne neden olan domuz gribi, Fransa’da 3 can aldı.

‘Yanak yanağa öpüşmeyi bırakın’

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.