Yan etkisiz ağrı kesici geliyor

İngiltere Warwick Üniversitesi araştırmacıları yeni bir ağrı kesici geliştirdi. Bant şeklinde üretilen ağrı kesici deri üzerine yapıştırılıyor.

“Tepi” adı verilen deri bandı ağrıyan bölgeye 24 saat boyunca ağrı kesici zerk ediyor.

Deri üzerinden uygulandığı için de bantlar mideyi rahatsız etmiyor.

Bantları üreten şirketin araştırmacılarından Andrew Lee, 12 aydır labarotuvar çalışmaları yaptıklarını ve çok iyi sonuçlar aldıklarını söyledi.

3 yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenen Tepi adlı deri bantlarının ilaç sektöründe önemli bir paya sahip olması bekleniyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.