WHO’nun gündemi: Domuz gribi

doktor oneri

193 üye ülkenin sağlık yetkilileri, Cenevre’de 5 gün sürecek toplantıda, bu hastalıkla mücadele ve aşı üretilmesi konuları üzerinde duracak.

WHO Başkanı doktor Margaret Chan da toplantıda, hangi firmaların aşıyı yapacağı, ne kadar aşı üretileceği ve en iyi nasıl dağıtılacağı konusunda uzmanların tavsiyelerini anlatacak.

WHO, sağlık uzmanlarının, Japonya, İngiltere ve İspanya’da görülen yeni vakalar üzerinde çalıştığını da kaydetti.

Bu arada ABD’nin New York kentinde de ölümle sonuçlanan ilk vaka görüldü. Queens’de bir okul müdür yardımcısının bu hastalık yüzünden hayatını kaybettiği belirtildi.

WHO, yılda 2 milyar doz domuz gribi aşısı üretilebileceğini tahmin ediyor. Ancak ilk aşıların 4 ya da 6 aydan önce hazır olması beklenmiyor.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.