WHO: Verem aşısı, AIDS’li bebekleri öldürebilir

doktor oneri

Örgütün açıklamasında, Güney Afrika’da üç yıl süreyle yapılan araştırmanın, AIDS’li doğan bebeklere, yaygın olarak kullanılan BCG aşısı yapıldığında bu bebeklerin veremin ölümcül biçimine yakalanma olasılığının daha fazla olduğunu gösterdiği belirtildi.

WHO araştırmasında, AIDS hastası bebeklere verem aşısı yapılmaması, HIV taşıyıp taşımadığı bilinmeyen bebeklere de aşının yapılmasının ertelenmesi tavsiyesinde bulunuldu.

Araştırmasının sonuçları, örgütün “Bulletin of the World Health Organization” dergisinde yayımlandı.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.