WHO: Ölü sayısı 700’ü aştı

doktor oneri

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), ay başından bu yana hastalıktan 300 kişinin daha öldüğünü, vaka sayısının ise ülkelerden bilgi almayı geçen hafta durdurması nedeniyle bilinmediğini açıkladı.

Örgüt sözcüsü Aphaluck Bhatiasevi, hastalığın yayılmasını engellemeye yönelik olarak ülkelerin alabileceği önlemler üzerinde çalıştıklarını kaydetti.

Okulların kapalı tutulmasının da bu önlemler arasında yer alabileceğini belirten Bhatiasevi, bununla birlikte ülkelerin uygun gördükleri önlemleri almada serbest olduklarını söyledi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.