WHO: Ölü sayısı 44, vakalar 2 bini aştı

doktor oneri

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) internet sitesinde yaptığı açıklamaya göre, 1112 vakanın rastlandığı Meksika’da 42 ve ABD’de 2 kişi virüsün neden olduğu hastalıktan öldü.

Öte yandan DSÖ’den yapılan açıklamada, 18-27 Mayıs tarihleri arasında Cenevre’de yapılacak olan kurumun yıllık toplantısının bu yıl, sağlık bakanlarının virüsle mücadele için ülkelerinde kalmaları gerektiği için kısa tutulabileceği belirtildi.

Kurumun işleyiş sistemine göre, bu karar toplantının ilk günü alınabiliyor. WHO ve Amerikan Ulusal Sağlık kurumları verilerine göre, H1N1 virüsünün doğrulanmış vakaları son olarak İsveç ve Polonya’nın katılımıyla 24 ülkede görülürken, bu ülkelerdeki toplam doğrulanmış vaka sayısı da 2 bini geçti.

Ülkelere göre kesinleşen vaka sayıları şöyle:

MEKSİKA 1112

ABD 896

KANADA 201

İSPANYA 81

İNGİLTERE 32

ALMANYA 10

İTALYA 5

FRANSA 5

PORTEKİZ 1

POLONYA 1

İRLANDA 1

HOLLANDA 2

AVUSTURYA 1

DANİMARKA 1

İSVEÇ 1

İSVİÇRE 1

YENİ ZELANDA 5

İSRAİL 6

GÜNEY KORE 3

EL SALVADOR 2

HONG KONG, ÇİN 1

GUATEMALA 1

KOLOMBİYA 1

KOSTA RİKA 1

WHO: Ölü sayısı 44, vakalar 2 bini aştısaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.