Virüs durdurulamıyor, ölü sayısı artıyor

doktor oneri

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), H1N1 virüsünün yayılmasıyla ilgili yeni açıklama yaptı.

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre virüsün bulaştığı kişi sayısı 5 bine yaklaştı, ölümcül virüs 61 kişinin yaşamını yitirmesine yol açtı.

Domuz gribinden hayatını kaybedenlerin sayısının 56’ya çıktığı Meksika’da kesinleşen vakaların yüzde 2,7’si ölümle sonuçlandı.

ABD’de ise domuz gribinden ölenlerin sayısı 3’e yükseldi. Kanada’da 1 ve Kosta Rika’da da 1 kişi virüs nedeniyle öldü.

Virüsün görüldüğü 30 ülke şöyle:

Meksika, ABD, Kanada, İspanya, İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa, Portekiz, Polonya, İrlanda, Hollanda, Avusturya, Danimarka, İsveç, İsviçre, Yeni Zelanda, İsrail, Güney Kore, El Salvador, Hong Kong, Guatemala, Kolombiya, Kosta Rika, Brezilya, Japonya, Panama, Arjantin ve Çin.

Dünya Sağlık Örgütü, virüsün yayılmasının hız kazandığı kaygısını dile getirdi ve virüsten 2 milyar kişinin etkilenme riski bulunduğunu açıkladı.

Ancak DSÖ, H1N1 virüsünün ilk ortaya çıktığı yer olan Kuzey Amerika dışında sürekli biçimde insandan insana yayıldığına ilişkin bir işaret olmadığını bildirdi.

Virüs durdurulamıyor, ölü sayısı artıyorsaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.