Vereme karşı 6 koruyucu aşı üzerinde çalışılıyor

Dünya Sağlık Örgütü ile ortak düzenlenen, 110 ülkeden 1300 kişiyi bir araya getiren forumda Willingham, 4 aşı için klinik deneyler aşamasında olduklarını, diğer iki aşının ise insanlar üzerinde denenmesine bu yıl başlanacağını ifade etti.

Dünyada her yıl yaklaşık 2 milyon kişinin veremden öldüğünü hatırlatan Willingham, Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen aşının en ileri düzeyde olduğunu, gelecek yıldan itibaren, bu aşının yararlı olup olmadığını görmek için 4 yıl boyunca 40 bin bebeği ve genci izleyeceklerini belirtti.

Willingham, eğer faydalı olduğu görülürse aşının 2016’da piyasaya sürüleceğini açıkladı. Forumda ayrıca, katılımcılar, hükümetlerden ve bağışçılardan, krize rağmen, veremle mücadele için 2015’e kadar 44 milyar dolar yardım sözünü tutmalarını istedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.