Uşak’ta domuz gribinden ölüm şüphesi

İngiltere’de yaşayan E.P (37) 15 gün önce izin için Uşak’ın Sivaslı ilçesine geldi. Siroz, ve epilepsi (sara) hastası olduğu öğrenilen E.P, iki gün önce yüksek ateş şikayetiyle Uşak Devlet Hastanesi’ne başvurdu.

Hastanede tedavi gören E.P’nin bugün yaşamını yitirmesi üzerine, domuz gribi şüphesiyle cesedinden kan örnekleri alınarak Ankara’ya gönderildi.

Uşak İl Sağlık Müdürü İsmail Alkan, E.P’nin yüksek ateş şikayetiyle hastaneye geldiğini, tedavisi sürerken yaşamını yitirdiğini belirterek, ”Kişi epilepsi ve siroz hastası. ‘Domuz gribi’ olduğunu düşünmüyoruz. Türkiye’ye geldiği günden itibaren sağlık durumu iyiymiş. Ancak, yine de kişinin vücudundan aldığımız kan örneklerini Ankara’ya gönderdik” dedi.

Kan örneklerinin sonuçlarının bir kaç gün içerisinde açıklanacağı bildirildi.

Uşak’ta domuz gribinden ölüm şüphesi

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.