Üreme tıbbında öne çıkan gelişmeler

İnfertilite tanı ve tedavisinde IVF ilk seçenek olmalı mıdır? Kaliteli embriyo elde edilmesi için doğru sperm nasıl seçilmeli? IVF gebelikleri yüksek riskli midir?

Bu soruların cevaplar Üreme Tıbbı Derneği’nin 1-4 Ekim 2009 tarihinde Antalya’da düzenleyeceği kongrede tartışılacak. 

Son yıllarda elde edilen yeni veriler insan üremesi, üreme endokrinolojisi, infertilite tanı ve tedavisi ile ilgili temel bilgileri artırdı. Klinik uygulamalara yenilikler getirerek hekimlere yeni ve farklı tanı ve tedavi seçenekleri sundu.

2. Üreme Tıbbı Derneği Kongresi’nde katılımcılar, konularında uluslararası üne sahip uzmanlarla tartışma ve yeni teknikleri öğrenebilme imkanı bulacak.

PCOS’da kök hücre ve gen tedavileri mümkün mür?, Kadında reprodüktif yaşlanmaya neler sebep olur?, Çoğul gebelikler: Nedenleri, toplum sağlık harcamalarına katkısı- İkiz gebelikler kesinlikle önlenmeli midir?, Gelecekteki infertilite ilaçları için araştırmalar, Jinekolojik kanserler sonrasında üreme fonksiyonu, Menopoz ve hayat kalitesi, Andropoz: Gerçekten var mıdır? gibi güncel konular kongrede ele alınacak başlıklardan bir kaçı.

Bilimsel program ve detaylar için Kongre web: www.utd2009.org 

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.