Ürdün’de MERS vakası

Ürdün’de 1 kişinin corona virüsünün yol açtığı bulaşıcı solunum yolu hastalığı MERS‘e yakalandığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, bir süre önce Suudi Arabistan’dan dönen 60 yaşındaki bir kişide MERS hastalığı tespit edildiği ve başkent Amman’daki özel bir hastanede tedavi altına alındığı belirtildi.

Bunun, Ürdün‘de 2015 yılı içinde tespit edilen ilk vaka olduğu belirtilirken, ülkede 2012 yılında 2, 2014 yılında ise 10 kişide corona virüsü tespit edilmişti.

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı da geçen perşembe günü yaptığı açıklamada, başkent Riyad’ta 2 kişinin corona virüsüne bağlı olarak hayatını kaybettiğini belirtmişti. Açıklamada ayrıca, 2012’den beri corona’ya bağlı ölümlerin sayısının 485’e yükseldiği aktarılmıştı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.